TARİHÇEMİZ

Ufukta demiryolu var.

 

1996 yılında ticari temelleri kurulan Raykent Lojistik 2006 yılında demiryolu sektörüne giriş yapmıştır. İlk olarak vagon revizyonu ile işe başlayan Raykent daha sonra çeken araç sektörüne geçiş yapmıştır. Türkiye’de bazı kurumlardan aldığı bir kaç lokomotif ile kiralama işlerine başlayan Raykent ilerleyen aşamalarda bu lokomotiflerin modernizasyonlarını da yaparak özel ve kamu kuruluşlarına kiralamaya başlamıştır. Bu gün hepsi modernize edilmiş on dört adet lokomotif ile ülke genelinde bir çok firmaya lokomotif kiralama hizmeti vermektedir.Tüpraş Kırıkkale Rafinerisi, TTK Çatalağzı lauvarı, ÇATES Termik Santrali ve Yeni yapılan YHT hatları ve Gar Sahaları, Metro İnşaatları, Marmaray gibi bir çok önemli kuruluş ve projede başarıyla görev almış ve almaya devam etmektedir.

 

Bütün yatırımlarını Çeken Araç üzerine yoğunlaştıran Raykent, Modernizasyon ekipmanlarının yanında ağır bakım ve bakım işlemlerinin de yapılabileceği bir bakım atölyesi kurulması noktasında önemli gelişmeler kaydetmiştir. İleride Lojistik Merkez olarak kullanmayı planladığı Beylikköprü Lojistik Merkezini kurmuştur. Bu merkez içerisinde karayolu demiryolu kombine taşımacılığı,stok sahası ile beraber lokomotif bakım- modernizasyon atölyelerinin, demiryolu araçları güvenli park yerlerinin bulunması planlanmaktadır.

 

Üst yapı yatırımlarının yanında şirket yapısı ve kalitesi adına da yatırımlarına devam eden Raykent, ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 kalite sistemlerini oluşturmuştur. Ayrıca Kombine taşımacılık için gerekli olan R1 belgesine sahiptir. Yaptığı AR-GE çalışmalarıyla da iki adet Faydalı Model Patenti geliştirmeyi başarmıştır.

 

“Demiryolunda Yeni Ufuklara” sloganıyla bu günlere kadar gelen Raykent gelecek yatırım hedeflerini ve gelecek planlarını uygulamaya devam etmektedir. Yakın gelecekte ülkemizde özelleşen demiryolu sisteminde yer edinebilmek için kendini geliştirmekte ve yatırımlarını sürdürmektedir.

ZAMAN TÜNELİ

Raykent Zaman Tüneli